Láska ide cez žalúdok… rovno do nohavičiek
Okrídlená veta a zároveň životná skúsenosť našich prastarých mám je založená na poznaní, že zárukou dobrých rodinných vzťahov sú plné bruchá. Nuž, možno to neplatí absolútne, ale istý kus pravdy na tom je – hoci v tomto prípade, v celkom novej súvislosti.
Ukazuje sa totiž, že dobre postavený jedálny lístok – a teda črevná harmónia – súvisí s viacerými zdravotnými neduhmi a napríklad aj našou náladou. To, či máme alebo nemáme „chuť na lásku“ teda môže závisieť aj od toho, ako sa cítime „tam dole“ alebo aký máme pocit v bruchu. Nenadarmo sa predsa hovorí, že práve v ňom sídli intuícia.
Ak žena pociťuje rôzne ťažkosti v intímnej oblasti, od „drobností“ typu zmenený zápach až po jasné signály ako pálenie pri močení, svrbenie vonkajších genitálií alebo zápal pošvy, bez debaty treba vyhľadať lekára. Likvidácia prípadnej bakteriálnej vaginózy alebo kvasinkovej mykózy je však len jedna časť liečby. Na jednej strane totiž liečbou odstraňujeme to škodlivé, čo sa v tele premnožilo, no zároveň by sme mali pomôcť regenerácii tých „dobrých“ baktérií, ktoré boli infekciou oslabené. (Samozrejme, že časom si telo vo väčšine prípadov nastolí rovnováhu aj samo, no neraz to trvá dlhý čas, počas ktorého sa môže s novou silou vrátiť infekcia a znovu šarapatiť tam, kde je imunita už oslabená.)
Aj preto nezaškodí, ak telu pomôžeme. A to nielen „na mieste činu“ – vo vagíne, hoci tam je to najviac potrebné, ale aj nastoleniu celkovej črevnej pohody. Práve tým je zaujímavý Gynimun Dual Protect. Jednak obsahuje živé baktérie takých kmeňov, ktoré „fungujú“ v tráviacom trakte – ako napríklad Lactobacilus acidophilus LA-14 a Bifidobacterium longum BB 536 , ale aj špeciálny vaginálny kmeň Lactobacillus rhamnosus PB-01, ktorý zlepšuje harmóniu vaginálneho prostredia. Jednoducho, dve muchy jednou ranou.
A ak pochybujete, ako sa tento vaginálny kmeň dostane do pošvy zo stravy, môžeme vás uistiť, že prenos z konečníka do pošvy bol opakovane vedecky dokázaný aj napriek maximálnej hygiene.